NEW BOSCH CORDLESS LED LAMP GLI18V-800 18V
17 in stock
SKU: 53978 Category:
Description
Features:
  • Bright light where you need it: versatile work light with 800 lumens
  • Excellent workspace illumination with 20 LEDs and up to 800 lumens
  • Compact design with strong magnet and swivel metal hook for versatile positioning
  • Folding mechanism for 360° swivelling and 180° tilting
  • Intuitive handling and setup to get the job done faster and with less effort
Specifications:
  • Voltage: 18V
  • Lumines Flux: 800 Lumen
  • Number of Brightness Levels: 3
  • Dimensions (L x W x H):  164mm x 110mm x 81mm